Kaddafi: Uznajemy powstańczy rząd Anglii. Wkrótce chirurgiczne naloty na Londyn

Liga Arabska szykuje interwencję humanitarną.

W końcu dobre wieści: rebelianci w angielskich miastach już nie będą walczyć sami. Liga Arabska ustami Muammara Kaddafiego udzieliła politycznego wsparcia uczestnikom rewolty.

– Lud Anglii miał pełne prawo wystąpić przeciw utrzymującej się tylko siłami policji tyranii. Nie możemy Anglików zostawić samych w tej słusznej walce – powiedział Kaddafi w oświadczeniu nadanym z bunkra przeciwlotniczego w Trypolisie.

Libijski przywódca poinformował też, że uznaje rebeliantów jako jedynych przedstawicieli angielskich władz i tylko z nimi będzie handlować ropą. – Zrywamy stosunki dyplomatyczne ze skompromitowanym reżimem w Londynie. Mam tu poparcie moich przyjaciół z Syrii i Jemenu.

Wspólnie z tymi krajami Kaddafi chce uzyskać oficjalny mandat Ligi Arabskiej dla „humanitarnej akcji z udziałem lotnictwa” nad rozdzieranymi przez walki Londynem, Manchesterem i Birmingham.

Nie jest jasne, czy w interwencji weźmie udział Arabia Saudyjska, główny płatnik Ligi. Nieoficjalnie wiadomo, że Saudowie czekają jeszcze na dostawy broni z Niemiec, Francji i Polski. Z uwagi, iż będą to głównie czołgi, eksperci twierdzą, że Arabia Saudyjska weźmie udział dopiero w lądowym etapie operacji.

– Jeśli uzyskamy mandat Ligi, pierwsze pasażerskie boeingi wyładowane po sufit paliwem rozpoczną chirurgiczne uderzenia na siły reżimu już pod koniec tego tygodnia – obiecał Kaddafi.

(c) ”ASZdziennik” 2011. Wszystkie cytaty i prawie wszystkie wydarzenia zostały zmyślone

Fajne było, nie? Zostań fanem na FACEBOOKU!Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s