Śmierć Amy Winehouse. To nie samobójstwo?

To nie narkotyki zabiły słynną artystkę?

Burmistrz Londynu Boris Johnson ogłosił dziś, iż wszedł w posiadanie przełomowych nagrań, które rzucają nowe światło na śmierć piosenkarki, ale nie może ich ujawnić do publikacji cotygodniowego biuletynu miasta. Zdradził tylko, że Winehouse wspiera w nich antynarkotykową politykę rządu Wielkiej Brytanii.

Polski ślad

Johnson dostał je od „cenionego dziennikarza z Polski”, który chciał początkowo przekazać je osobiście szefowi opozycyjnej Partii Pracy Edowi Millibandowi, ale dał się przekonać, że Johnson to też bardzo ważny człowiek. Z uwagi jednak na bezpieczeństwo własne i wspomnianego informatora polityk nie może ujawnić jego nazwiska, tylko pierwszą literę. – To „S” – napisał na blogu.

– Na wszelki wypadek umieściłem nagrania u zaufanych ludzi, którzy, gdyby coś mi się stało, wiedzą co robić – oznajmił na specjalnej konferencji prasowej. – Kopię już otrzymała prokuratura.

To jednak Białorusini?

Tabloidom udało się  sfotografować owiniętą w tekturę magnetofonową taśmę, którą Johnson otrzymał z Polski. Na podstawie tego zdjęcia znany z wyważonych opinii „The Economist” na swojej stronie internetowej napisał, że coraz bardziej prawdopodobna staje się wcześniej zlekceważona teza, że Winehouse mieli zabić agenci białoruskiego KGB, którzy nie chcieli dopuścić do jej koncertu w przygranicznej Bydgoszczy.

W grę mogły też wchodzić interesy mafii obawiającej się spadku wpływów ze sprzedaży narkotyków w regionie. – To mógł być pavulon lub chlorek potasu – napisał w komentarzu redakcyjnym „The Times”.

Granie trumną?

Politycy Partii Pracy już zażądali informacji w Izbie Gmin od sekretarz spraw wewnętrznych  Theresy May na temat ostatnich rewelacji dotyczącej śmierci jednej z najważniejszych piosenkarek tego pokolenia. Rządzący torysi oskarżyli jednak opozycję o „próby grania trumną” artystki, której w czasie własnych rządów rzekomo nie szanowali.

Z Londynu dla „ASZdziennika” Tomasz Gonza

(c) „ASZdziennik” 2011. Wszystkie cytaty i prawie wszystkie wydarzenia zostały zmyślone

Fajne było, nie? Zostań fanem na FACEBOOKU!

Reklamy


Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s