Futbol: Świat zachwycony „skorżyzmem”

Zachodnie media: W Polsce bije serce futbolu.

Zwycięski dwumecz Legii Warszawa z tureckim Gaziantepsporem ściągnął na stołeczną drużynę i przede wszystkim jej trenera uwagę zachodnich mediów. Najważniejsze serwisy chwalą Legię przede wszystkim za bezbramkowy remis w Warszawie i styl w jakim drużyna Skorży osiągnęła ten wynik.

„L’Equipe” entuzjastyczną relację z Polski tytułuje „Serce futbolu bije nad Wisłą”. – Przy kryzysie zmęczonych gwiazd i najlepszych klubowych ekip kontynentu niespodziewanie nadzieja na świeży futbol przychodzi ze wschodu – pisze reporter gazety.

„Zapomnijcie o Mourinho, Fergussonie czy Villas-Boasie. Teraz rządzi skorżyzm [scorshism]” to z kolei nagłówek tekstu w serwisie fourfourtwo.com. Artykuł jest pełen zachwytów nad taktyką warszawskiej drużyny. – Skorżyzm tak mało ważne rzeczy jak styl, gra kombinacyjna, czy nawet bramki zostawia maluczkim. Liczy się tylko przeżucie rywala i przejście do następnej rundy – czytamy.

Podobne tony pobrzmiewają w „Marce”. – Skorżyzm to rewolucja jakiej nam było trzeba. Taktyka koncentruje się na bezpiecznym dotarciu do 90 minuty, niekonwencjonalnych atakach jednym zawodnikiem i odbieraniu przeciwnikowi ochoty do gry – ekscytuje się dziennik. – Nowa polska doktryna bezlitośnie korzysta z upływającego czasu. Im bliżej końca meczu, tym większa szansa na korzystny wynik.

I na koniec kicker.de: – Drżyjcie przed Euro 2012! Jeśli Polacy opanują do tego czasu wszystkie niuanse skorżyzmu, nikt ich nie zatrzyma. Ta chora taktyka pozwala wygrywać nawet z jednym i to kompletnie nieprzygotowanym kondycyjnie napastnikiem w składzie.

(c) „ASZdziennik” 2011. Wszystkie cytaty i prawie wszystkie wydarzenia zostały zmyślone

Fajne było, nie? Zostań fanem na FACEBOOKU!

Reklamy


Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s