Tylko u nas: Lis, Karnowscy i inni o powstaniu

Jedyny taki przegląd prasy.

Wszystkie najważniejsze tytuły zajmują się dziś powstaniem warszawskim. Oto kluczowe fragmenty komentarzy redakcyjnych.

Tomasz Lis, „Wprost”: Gdzie w sierpniu 1944 roku byli ci, którzy dziś tak chętnie odwołują się do powstania? Pytam, gdzie byli wtedy Hofman, Girzyński? Gdzie był tak kochający powstanie prezes?

Jacek Karnowski, wPolityce.pl: Powstanie nigdy się nie skończyło. Krew powstańców woła: niezłomni, nie składajcie broni, choćby was było niewielu, choćby z was cywilizacja biegaczy szydziła i niczym Dirlewanger wyrzucała z TVP. Droga krwi, przysięgamy! PS. Kontynuację walki powstańców wesprzesz kupując nasz kubek w sklepiku wPolityce.pl

Michał Karnowski, „Uważam Rze”: Doskonały, bardzo ważny komentarz napisał Jacek Karnowski z wPolityce.pl. Cytuję z pamięci: Powstanie nigdy się nie skończyło. Krew powstańców woła: niezłomni, nie składajcie broni, choćby was było niewielu, choćby z was cywilizacja biegaczy szydziła i niczym Dirlewanger wyrzucała z TVP. Droga krwi, przysięgamy!

Tomasz Sakiewicz, „Gazeta Polska”: Powstanie wybuchło formalnie przeciw Niemcom, ale prawdziwy wróg był na drugim brzegu Wisły. To, historia się jeszcze powtórzy, ukryte we mgle rosyjskie hordy, tylko czekające, żeby dobić leżących w błocie najlepszych obywateli Rzeczpopolitej.

Rafał Ziemkiewicz ,”Rzeczpospolita”: Już od 1944 roku środowisko „Gazety Wyborczej” i Agora negowały znaczenie powstania. Niech tylko zgadnę, w dzisiejszym komentarzu w „Wyborczej” na pewno będzie coś o UE.

Jarosław Kurski, „Gazeta Wyborcza”: Skończmy już z tym powstaniem. Jesteśmy w Unii!

(c) „ASZdziennik” 2011. Wszystkie cytaty i prawie wszystkie wydarzenia zostały zmyślone

Fajne było, nie? Zostań fanem na FACEBOOKU!

Reklamy


Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s