USA: Naukowcy zachwyceni prof. Nałęczem

Doradca prezydenta na specjalnych testach w MIT.

Wielki sukces profesora Tomasz Nałęcza za oceanem. Kancelaria Prezydenta postanowiła uciąć niewybredne komentarze kwestionujące kompetencje prezydenckiego doradcy i wysłała profesora na testy do prestiżowego Massachusetts Institute of Technology. Wyniki Nałęcza wywołały autentyczne poruszenie nie tylko w świecie akademickim.

Jak relacjonował „Wall Street Journal” przed Nałęczem postawiono na początku szereg zadań teoretycznych z wielu dziedzin. Profesor musiał na przykład po zaledwie kilkuminutowym przygotowaniu przedstawić specjalnej komisji stan badań nad szczepionką na HIV i zaproponować kierunki dalszych działań. Przedstawił też wyczerpującą krytyczną prognozę rosyjskiego programu załogowych lotów na Marsa.  Jak pisze „WSJ”, szczególne wrażenie w MIT zrobiło jednak wystąpienie profesora na temat biznesowego modelu amerykańskiego wrestlingu.

Profesor zachwycił też komisję przy zadaniach praktycznych. Jak poinformowało „USA Today”, Nałęczowi być może udało się rozwiązać problem ze stabilnością myśliwców F-35 Lightning II w czasie pionowego startu.

– Od czasów Kołakowskiego żaden Polak nie zrobił takie wrażenia w USA – czytamy w komentarzu redakcyjnym w „New York Times”. – Nawet w tak wielkim umyśle muszą występować pewne luki – profesor nie wie na przykład, że premierem jego kraju nie jest już Jarosław Kaczyński – ale nie umniejsza to w żaden sposób naszego podziwu – powiedziała w Kongresie prof. Susan Hockfield, prezydent MIT.

Jak się dowiedzieliśmy, profesor Nałęcz dostał nieformalną propozycję objęcia wybranej przez siebie katedry na uczelni. Profesor poprosił jednak o zwłokę. Jak powiedział w prywatnej rozmowie na bankiecie w Fundacji Heritage, być może po jesiennych wyborach prezydent to jemu powierzy misję formowania rządu.

(c) „ASZdziennik” 2011. Wszystkie cytaty i prawie wszystkie wydarzenia zostały zmyślone

Fajne było, nie? Zostań fanem na FACEBOOKU!

Reklamy


Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s