Mamy raport Millera. Tak wygląda bez nazwisk

Dotarliśmy do najbardziej pożądanego dokumentu w państwie.

Jak się dowiedzieliśmy, to nie tłumaczenie, ale usuwanie nazwisk z rządowego raportu o katastrofie smoleńskiej opóźniło jego publikację. – Eksperci komisji musieli usunąć występujące w dokumencie 714 razy nazwisko Klich i 584 razy nazwisko Arabski – ujawnia osoba pracująca przy redakcji tekstu. – Dobrze chociaż, że nie musieliśmy przestawiać przecinków.

Jako pierwszym w kraju udało nam się dotrzeć do już zredagowanych fragmentów.

Raport definiuje więc katastrofę jako „zdarzenie lotnicze w którym zginęło 96 osób, w tym jedno małżeństwo i ich zaproszeni znajomi”.  Według dokumentu do wypadku mogłoby nie dojść, gdyby nie „rozdzielenie wizyt jednego z małżonków i pewnego ojca dwójki dzieci z Sopotu, którego córka (niezła laska) prowadzi blog o modzie”.

Winą za zaniedbania w przygotowaniu do wizyty komisja obarcza głównie „urzędnika o bliskowschodnim nazwisku, trochę z wyglądu podobnego do młodego Aleksandra Kwaśniewskiego”. Natomiast minister obrony Bogdan Klich, występuje w raporcie pod kilkoma postaciami. Najczęściej określany jest jako „facet na wylocie” lub „ten, który zastał armię drewnianą i zostawił drewnianą”.

– Pewien ojciec dwójki dzieci z Sopotu, którego córka (niezła laska) prowadzi blog o modzie nie zdecydował jeszcze czy usuwamy nazwisko Jarosława Kaczyńskiego – słyszymy od naszego informatora. – Jak słusznie zauważył „ten, którego nazwiskiem okrasza się nazwy raportów”, usunięcie jeszcze tego nazwiska opóźniłoby publikację o kolejne dwa tygodnie.

(c) „ASZdziennik” 2011. Wszystkie cytaty i prawie wszystkie wydarzenia zostały zmyślone

Fajne było, nie? Zostań fanem na FACEBOOKU!

Reklamy


Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s