Problemy z następcą Klicha. Małysz odmówił

To dlatego opóźnia się raport Millera.

Dziś wyjaśniła się zwłoka w sprawie opublikowania raportu Millera o katastrofie smoleńskiej. Wbrew spekulacjom nie chodzi wcale o nawałnice w Łódzkiem czy mecze polskich drużyn w europejskich pucharach. Jak doniosła „Rzeczpospolita”, powodem jest brak następcy dla ministra obrony Bogdana Klicha. To jego raport wskaże jako winnego zaniedbań przed katastrofą. Decyzja o dymisji już ponoć zapadła.

Problem w tym, że Platforma nie może znaleźć kandydata na nowego ministra. – Odmówili nam wszyscy najlepsi kandydaci: Aleksander Kwaśniewski, Roman Giertych czy Wojciech Mazowiecki – ujawnia „ASZdziennikowi” osoba z najbliższego otoczenia premiera. Dlatego współpracownicy Tuska przekonali go, żeby szukać ludzi z autorytetem, ale spoza polityki.

Tak na giełdzie pojawiło się nazwisko Adama Małysza. – To był pomysł Pawła Grasia, ale Donaldowi też się spodobał. Małysz może i nie ma wojskowych kwalifikacji, ale umówmy się, Klichowi też nikt w papiery nie zaglądał – mówi nasze źródło.

Według naszych informacji słynny skoczek był już nawet zdecydowany, ale nie zgodzili się jego sponsorzy – Małysz ma już podpisane umowy na start w Rajdzie Dakar. Temat resortu obrony wrócić ma więc po wyborach. – Nie wypuścimy go. Tym bardziej, że wokół Małysza kręcą się też ludzie z Kancelarii Prezydenta.

(c) „ASZdziennik” 2011. Wszystkie cytaty i prawie wszystkie wydarzenia zostały zmyślone

Fajne było, nie? Zostań fanem na FACEBOOKU!

Reklamy


Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s