Rewolucja: „Rzeczpospolita” idzie do Krakowa

Wielkie zmiany w wiodącym dzienniku.

Przeniesienie redakcji do Krakowa, treści do internetu oraz połączenie kierownictwa z „Przekrojem” i „Sukcesem” – to strategia nowego właściciela dziennika „Rzeczpospolita”, która przekonała ministra skarbu do sprzedaży udziałów.

Redakcję czeka rewolucja. Nowy właściciel Grzegorz Hajdarowicz planuję ją bowiem przenieść do Krakowa. – Ale tylko redaktora naczelnego z sekretarką – mówi osoba znająca nową strategię „Rz”. – Przy dzisiejszych możliwościach komunikacji reszta redakcji, wicenaczelni, sekretarze i dziennikarze mogą pracować z dowolnego miejsca na świecie. Na przykład z domu.

Nie wiadomo jeszcze jednak czy do przenosin w ogóle dojdzie. Nowy właściciel rozważa, czy kierowania „Rzeczpospolitą” nie przekazać już obecnemu w Krakowie Arturowi Rumiankowi. – Artur już teraz z powodzeniem łączy szefostwo „Przekroju” i „Sukcesu”. Dodatkowy tytuł nie byłby dla niego dużym obciążeniem – twierdzi nasze źródło.

W planach jest też przeniesienie treści obecnych dziś w papierowym wydaniu „Rz” w całości do internetu. – W „papierze” zostałyby tylko te elementy, które w badaniach fokusowych zostały uznane przez czytelników za priorytetowe, czyli notowania giełdowe, omówienia ustaw, wysokość aktualnych składek ZUS i coś na zielonym papierze, bo czytelnicy dziwnie to lubią – słyszymy w wydawnictwie.

Reszta, w tym cała publicystyka przeniosłaby się na płatny portal rp.pl. – Liczymy głównie na 20 tysięcy użytkowników iPadów w Polsce. Planujemy złapać przynajmniej połowę – ujawnia nam informator. – Chcemy ich przyciągnąć codziennie nowymi wiadomościami i bezpłatnym archiwum z lat 1982-1991.

(c) „ASZdziennik” 2011. Wszystkie cytaty i prawie wszystkie wydarzenia zostały zmyślone

Fajne było, nie? Zostań fanem na FACEBOOKU!

Reklamy


Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s