Europa zamyka granice przez Ziobrę

Kulisy podważenia układu z Schengen.

Dotarliśmy do niejawnych powodów stojących za przywróceniem przez Danię kontroli na granicach. Według naszych ustaleń duński wywiad PET miał zarekomendować premierowi Larsowi Rasmussenowi zamknięcie granic z „powodu zagrożenia ze strony jednego z polskich eurodeputowanych”.

Nasze źródła twierdzą, że chodziło o Zbigniewa Ziobrę, który zdaniem wywiadu szykował się do niezapowiedzanego wystąpienia na forum Folketingu. Polityk PiS planował udział w debacie podatkowej, żeby wygłosić swoje stanowisko w sprawie ostatnich zmian personalnych w polskiej prokuraturze wojskowej.

Po zamknięciu granic Ziobro zmienił plany i postanowił jechać do Norwegii, jednak w tym czasie parlament nie obradował. Rząd tego kraju zareagował jednak błyskawicznie dając do zrozumienia, że także rozważa czasowie zawieszenie układu z Schengen.

Jak się dowiedzieliśmy, po wczorajszym wystąpieniu polityka w Parlamencie Europejskim szczególnie austriackie służby specjalne uważniej monitorują plany Ziobry. Obawiają się bowiem, że polski europoseł może wybierać się do Austrii na dwudniową wizytę Bronisława Komorowskiego w połowie lipca, żeby odnieść się  tam do polityki orderowej głowy państwa i decyzji o terminie wyborów parlamentarnych.

(c) „ASZdziennik” 2011. Wszystkie cytaty i prawie wszystkie wydarzenia zostały zmyślone

Fajne było, nie? Zostań fanem na FACEBOOKU!

Reklamy


Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s