Afryka Północna: Dziesiątki tysięcy turystów już koczują przed wyjazdem do Polski

Entuzjastyczny odzew na inicjatywę Radka Sikorskiego.

Egipskie ministerstwo spraw zagranicznych zareagowało na wystosowane przez Radosława Sikorskiego zaproszenie tysięcy polskich turystów do Egiptu. Na sympatyczny gest polskiego ministra Egipcjanie odpowiedzieli właśnie tym samym.

– Zalecam wszystkim obywatelom Egiptu – szczególnie z rejonów dotkniętych wysokim bezrobociem i dziedziczną biedą – spędzenie wakacji w Polsce. Nad malowniczymi polskimi jeziorami znajdziecie tyle słodkiej wody i cienia ile jeszcze nigdy nie widzieliście! – entuzjazstycznie zachęcał rodaków do wyjazdu minister Mounir Fakhry Abdel Nour. Egipskie władze potwierdziły, że około 150 tysięcy Egipcjan już nie może doczekać się wyjazdu. Turyści już koczują w zaimprowizowanych obozach wokół głównych lotnisk i portów kraju.

Minister sportu i turystyki Adam Giersz nie kryje radości z odzewu na apel, ale nie kryje też obaw. – Według naszych ekspertów istnieje ryzyko, że Polska nie będzie ostatecznym celem podrózy dużej części turystów. Wielu Egipcjan, zapewnie też Libijczyków, z Polski będzie podróżować do Niemiec, Francji czy krajów Skandynawskich. Zrobimy jednak co w naszej mocy żeby zatrzymać u siebie jak najwięcej z podróżnych – zaznaczył  minister.

Również władze w Tunisie i Rząd Tymczasowy w libijskim Bengazi planują nakłanianie swoich obywateli do wyjazdu do Polski – Nie mamy jeszcze zaproszenia od ministra Sikorskiego, ale dziesiątki tysięcy obywateli naszego kraju chce się do was wybrać. W tym celu dzień i noc przerabiamy nasze kontenerowce – powiedział nam jeden z wysoko postawionych pracowników ministerstwa spraw zagranicznych Tunezji.

Gościnny autor: PanRura

(c) „ASZdziennik” 2011. Wszystkie cytaty i prawie wszystkie wydarzenia zostały zmyślone

Fajne było, nie? Zostań fanem na FACEBOOKU!

Reklamy


Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s