Koncert Amy Winehouse odwołany. Zbyt duże zagrożenie dla widzów

Organizator nie był w stanie zapewnić dostatecznej ochrony widzów przed wokalistką.

Bydgoski koncert skandalizującej Amy Winehouse został odwołany po interwencji policji. Przedstawiciele komendy wojewódzkiej uznali, że organizator zaproponował widzom niezadowalające środki bezpieczeństwa.

Cytujemy oświadczenie policji:

Po dokonaniu czynności sprawdzających funkcjonariusze ustalili, że impreza masowa z udziałem Amy W. nie spełniałaby podstawowych wymogów bezpieczeństwa. Organizator imprezy masowej nie zamierzał bowiem odgrodzić niebezpiecznej wokalistki od widzów podwójnym kordonem barierek i ekranem dźwiękochłonnym, nieodzownymi w takich sytuacjach.

Policjanci znaleźli też uchybienia w oświetleniu koncertu. Przewidziane na tę imprezę oświetlenie kolorowe pulsujące w rytm podkładu dźwiękowego mogło spowodować u artystki dodatkowe wzburzenie, które mogło z kolei doprowadzić do pojawienia się potrzeby zwiększonego spożycia alkoholu i innych środków czasowo zaburzających świadomość. Chcieliśmy tego za wszelką cenę uniknąć.

Jak ustalił specjalny zespół powołany przez Komendanta Wojewódzkiego, badając przebieg tras koncertowych artystki z ostatnich trzech lat, Amy W. nie byłaby wtedy w stanie czysto wykonać takich popularnych utworów jak „Rehab” czy „Back to Black”.

W tej sytuacji Komendant Wojewódzki, choć ceni sobie szczególnie drugi album wokalistki, postanowił o niewyrażeniu zgody na rzeczoną imprezę masową.

(c) „ASZdziennik” 2011. Wszystkie cytaty i prawie wszystkie wydarzenia zostały zmyślone

Reklamy


Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s