Żałoba w Iraku: Zamachowcy-samobójcy umierają na płuca

Choroba zbiera śmiertelne żniwo. WHO jest zaniepokojone.

Dramat rozgrywa się w miejscowości Husalba przy granicy z Syrią. W miejscowym ośrodku szkoleniowym dla młodzieży już trzech chłopców zmarło na zapalenie płuc. – To potworny cios dla nas wszystkich – tłumaczy Hassan, opiekun grupy 11-latków. – Chłopcy byli najlepsi w swojej grupie. Ibrahim najszybciej potrafił złożyć pistolet, Nuri miał wiedzę o zapalnikach w jednym palcu, a Hosni miał zadatki na świetnego pilota.

Wszyscy trzej złapali zapalenie płuc – infekcja rozwinęła się jednak bardzo szybko, bo ich rodziny nie miały pieniędzy na szczepionki. Już wcześniej wydały zwyczajową nagrodę za „młodego wojownika” jakie przyznaje miejscowa komórka Hezbollahu.

– To wszystko boli tym bardziej, że chłopcy za tydzień mieli pojechać na swoją wymarzoną wycieczkę do Jerozolimy – kończy Hassan. – Wszyscy bardzo na nią czekali. Taka okazja zdarza się przecież raz w życiu.

Sprawę infekcji mają teraz zbadać wysłannicy Światowej Organizacji Zdrowia. – To nieludzkie, żeby dzieci odchodziły z tego świata zanim wypełnią choć jedno ze swych marzeń – powiedziała Margaret Chan, szefowa WHO.

(c) „ASZdziennik” 2011. Wszystkie cytaty i prawie wszystkie wydarzenia zostały zmyślone

Reklamy


Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s