Igor Zalewski dla „ASZdziennika”: Jarosław Kaczyński negocjuje przejście do PO

Szef PiS zrobi wszystko, żeby PiS nie wrócił do władzy.

Po spektakularnych transferach polityków lewicy, liderzy PO postanowili wzmocnić prawą nogę partii.

– Dość nieswojo czuję się w Platformie – tłumaczy Jarosław Gowin, lider konserwatywnego skrzydła partii. – Czas poszukać sprzymierzeńców po prawej stronie. Inaczej niedługo podczas kongresu będę w hotelu dzielił pokój z Joanną Senyszyn, a z wielu powodów chciałbym tego uniknąć.

Numerem 1 na liście marzeń PO jest obecnie Jarosław Kaczyński. Tylko on, zdaniem naszych źródeł w partii, mógłby przywrócić centrowy charakter partii Donalda Tuska. Co zaskakujące prezes PiS nie mówi nie. – Jarosław Kaczyński jak nikt zna partię, którą stworzył i kieruje – mówi anonimowo „ASZ dziennikowi” wiceprezes partii Adam Lipiński . – I dlatego szczególnie mocno niepokoi go możliwość powrotu PiS do władzy.

Prezes się waha

Ostatnie sondaże pokazują, że taki scenariusz jest prawdopodobny. Dlatego Kaczyński postanowił działać. Odbył już kilka potajemnych spotkań z politykami PO sondując, czy w przypadku zmiany barw partyjnych mógłby zostać liderem listy Platformy w Strzegomiu. Sam Kaczyński na razie nie chce się wypowiadać o możliwości odejścia z PiS. – Powiem tylko, że trudno mi zasnąć kiedy pomyślę, że premierem RP może znów być Kaczyński – tłumaczy prezes.

Skądinąd wiadomo, że Donald Tusk powita prezesa PiS z otwartymi rękami. – Każdy kto chce obronić Polskę przed Kaczyńskim jest mile widziany w Platformie – powiedział nam premier w czasie wtorkowego lotu z Gdańska do Warszawy.

(c) „ASZdziennik” 2011. Wszystkie cytaty i wydarzenia zostały zmyślone. 

Reklamy


Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s