Schetyna: Jan Paweł II mówi „wygrajcie to”

Coraz więcej znanych nieobecnych udziela poparcia Platformie.

Sobotnia konwencja PO. Na mównicy Grzegorz Schetyna mówi coś, co okaże się największą niespodzianką weekendu: – Tam na górze Maciek Płażyński kibicuje nam. Ściska za Platformę kciuki i mówi „wygrajcie to”.

W tym momencie stało się jasne, co miał na myśli Donald Tusk mówiąc enigmatycznie kilka dni wcześniej, że „być może Platforma będzie szersza”. Jak się okazało, to nie był koniec zaskakujących wyrazów poparcia przed jesiennymi wyborami.

– Tam na górze Jan Paweł II kibicuje nam i ściska za Platformę kciuki. Mówi „wygrajcie to” – oświadczył Schetyna we wtorek rano. – Wiem też, że kibicuje nam Czesław Miłosz.

Spór z PSL o legendarnego przywódcę

–  Nawet jeśli rodziny wielkich nieobecnych lub kardynał Dziwisz zaprzeczą, do opinii publicznej dotrze ta fascynująca opowieść – komentuje ekspert od wizerunku. – Oto ludzie od śmierci stroniący od polityki popierają nas, a nie mówiący tylko o ekshumacjach PiS. Choć we Francji jest to powszechna narracja od lat nawet na poziomie wyborów municypalnych, po takich liderów opinii nikt jeszcze w Polsce nie sięgnął.

Według niepotwierdzonych jeszcze informacji w najbliższych dniach poparcia Platformie może udzielić także Stanisław Mikołajczyk, legendarny przywódca PSL nieżyjący od 1966 roku. Ludowcy zgodzili się ponoć nie blokować tej sprawy za siedmiu nowych wiceministrów i potwierdzenie „patronatu” nad TVP Info.

(c) „ASZdziennik” 2011. Prawie wszystkie cytaty i wydarzenia zostały zmyślone.

Reklamy


Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s