Nick Heidfeld na listach Platformy (AKTL.)

Sensacyjny transfer ze świata sportu.

To największy polityczny transfer ostatnich lat. Jak się dowiedzieliśmy, to nie Joanna Kluzik-Rostkowska ani Dariusz Rosati będą najbardziej znanymi nazwiskami, jakie Donald Tusk zaprosi do startu w wyborach z list Platformy Obywatelskiej.

Największą niespodzianką będzie lider śląskiej listy PO. Udało się nam ustalić, że to niemiecki kierowca formuły 1 Nick Heidfeld, wieloletni kolega Roberta Kubicy z zespołu.

Nasze źródła twierdzą, że „szybki Nick” jest „na 90 procent zdecydowany” i już podobno potrafi wymówić poprawnie słowa „Prawo i Sprawiedliwość” oraz „Ślązak”, kluczowe według ekspertów podczas tegorocznej kampanii na Śląsku. Trwają jeszcze rozmowy o wsparciu Heidfelda przez Roberta Kubicę, ale polski kierowca według plotek w środowisku F1 nie pali się do tego pomysłu.

Decyzja Heidfelda kończy wielotygodniowe spekulacje, kogo z kierowców zaprosi na swoje listy Platforma. – To przede wszystkim bardzo dobra wiadomość dla zespołu Red Bulla – komentuje dobrze poinformowane źródło w F1. – Tajemnicą poliszynela było przecież, że Paweł Graś spotkał się niedawno w Monte Carlo z obecnym mistrzem Sebastianem Vettelem.

Politycy Platformy liczyli, że Heidfeld pojawi się na gdańskiej konwencji PO, jednak kierowcy nie pasował ten pasował termin. W ten weekend bierze bowiem udział w Grand Prix Kanady.

Obiecał jednak pozdrowić wyborców w Polsce machaniem ręki z bolidu podczas wieczornych kwalifikacji.

(c) „ASZdziennik” 2011. Wszystkie cytaty i prawie wszystkie wydarzenia zostały zmyślone.

Reklamy


Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s