Ślub Zbigniewa Ziobry: Tak to było

Jedyna relacja w Polsce.

Od lat polityczna Warszawa o tym mówiła, ale stało się dopiero teraz. Zbigniew Ziobro i Patrycja Kotecka po wielu latach narzeczeństwa wzięli śłub. Poza tym faktem niewiele się do opinii publicznej przedostało: nie ma zdjęć, dokumentów czyjakichkolwiek nagrań. „ASZdziennik” jako jedyny w Polsce zdobył relację z tego wydarzenia.

Państwu młodym zależało na utrzymaniu miejsca i szczegółów ceremonii w tajemnicy. – Zbyszek był tu bardzo pryncypialny – ujawnia przyjaciel rodziny. – Ledwo by coś pisnął i już miałby w kościele dziesięć autobusów gości z Torunia.

Ale to nie jedyny powód. – Zbyszek chciał uniknąć podsłuchu – mówi nasze źródło.  – To nie śłub młodego Tuska – miał powiedzieć przy mierzeniu garnituru.

Kazanie o prawym władcy

Dlatego tak młodzi, jak i najbliżsi, otrzymali tylko na tę uroczystość specjalne pseudonimy. Nasze źródła twierdzą, że wśród uczestników byli m.in. „Brat”, „Mama”, „Pati” i „Kurski”. Wiemy też, że w ekumenicznym kazaniu ksiądz przywołał fragment z Księgi Jeremiasza o władcy, który „wykonywał prawo i sprawiedliwość i dlatego zażywał pomyślności”.

Niedługo potem doszło do jedynego zgrzytu. Jeden z gości chciał w momencie wkładania obrączek zrobić zdjęcie, jednak Zbigniew Ziobro taktownie przerwał księdzu i przypomniał, że młodzi już na zaproszeniach napisali, iż „zabrania się utrwalania Uroczystości na jakimkolwiek nośniku tradycyjnym lub elektronicznym pod groźbą konfiskaty urządzenia utrwalającego”.

Próba przed chrzcinami

To dlatego pierwszy pocałunek młodych (prawdopodobnie w rękę) zostanie tylko w pamięci gości. – Pan młody postąpił jak dżentelmen. Zanim pocałował żonę, przypomniał świadkom o podpisanym zobowiązaniu do zachowania tajemnicy – ujawnia osoba z obsługi parafii.

– Teraz przez cztery tygodnie będziemy monitorować czy pojawiają się przecieki – tłumaczy przyjaciel rodziny. – Jeśli kordon bezpieczeństwa okaże się szczelny, na chrzciny zaprosimy też rodzinę panny młodej.

(c) „ASZdziennik” 2011. Wszystkie cytaty i wydarzenia zostały zmyślone.

Reklamy


Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s