Chińska zemsta za Grabarczyka

Złośliwy atak na stronach rządu.

To historia jak z hollywódzkiego thrillera. W piątek media obiega sensacyjna wiadomość: Chińczycy wycofują się z budowy autostrady A2. Premier Tusk od razu reaguje. Grozi, że Polska w przyszłym roku kupi z Chin o milion klapków plażowych mniej niż w roku 2011.

– Na tym sprawa by się skończyła. Chińczycy sprzedają na świecie 500 milionów tych klapków rocznie – ujawnił nam wysoki rangą dyplomata. – Ale premier na tym nie poprzestał. I to był błąd.

Tym błędem było polecenie ministrowi Cezaremu Grabarczykowi listownej intwerwencji u chińskich ministrów. – W Państwie Środka to nazwisko bardzo dużo znaczy. Radziliśmy, żeby wybrać kogoś o mniejszej renomie – mówi dyplomata. To było w sobotę wieczorem.  W niedzielę o świcie doszło do ataku.

Hakerskie przesłanie

– Strona internetowa premiera rządu RP została zaatakowana. Pojawiły się na niej treści godzące w powagę organów Rzeczpospolitej – brzmiał lakoniczny komunikat Pawła Grasia. Serwery rządu zostały szybko wyłączone, ale do sieci wyciekły zrzuty ekranu dokumentujące atak.

Hakerzy umieścili na stronie premier.gov.pl następujący komunikat (pisownia oryginalna): „<google translate>Polacy! Autostrada to nie jest prawda. Budowanie przez Chiny jest dobre. To rząd polski jest niedobre i kłamie premier. Ale z Cezary Grabarczyk to za dużo. Euro w 2012? LOL. **Problem z erekcja? Viagra za $0.99**</google translate>”.

Jedyny komentarz do sprawy ze strony rządu pojawił się na koncie Pawła Grasia na Twitterze. Nie mogliśmy go jednak odczytać. Tuż przed złożeniem tekstu ktoś usunął konto rzecznika rządu.

(c) „ASZdziennik” 2011. Wszystkie cytaty z osób publicznych zostały zmyślone.

Reklamy


Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s