Tusk: Plan opóźnień przed Euro niezagrożony

Premier broni opóźnień przed Euro 2012.

Do szybkiej reakcji zmusiły Donalda Tuska czwartkowe doniesienia o opóźnieniach w budowie Stadionu Narodowego w Warszawie. Według mediów na stadionie ma przeciekać dach, wiele pomieszczeń jest zalanych. Z tego powodu odwołano właśnie imprezę X-Fighters.  Mówi się o zmianie wykonawcy budowy.

Donald Tusk postanowił przeciąć te spekulacje podczas zwołanej nagle czwartkowej konferencji prasowej. – Pan premier specjalnie opóźnił wyjazd do domu na weekend – wyjaśniał zaskoczonym dziennikarzom Paweł Graś.

Szef rządu zaczął od uspokajającego zapewnienia. – Realizacja planu opóźnień przed Euro 2012 przebiega bez zakłóceń – powiedział. Przypomniał, jak to ujął, trzy najważniejsze filary planu: opóźnienie w budowie autostrady Warszawa-Łódź, kłopoty z terminem oddana do użytku Baltic Areny w Gdańsku i właśnie Stadion Narodowy.  – Bez nich, czempionów tego planu, by się nam nigdy nie udało – podkreślił.

Na pytania dziennikarzy, czy przeciekanie dachu i wcześniejsze kłopoty „Narodowego” z niestabilnymi schodami go jednak nie niepokoją, Tusk odpowiedział: – Rzeczywiście, było zagrożenie, mówię teraz o schodach, że usterka może zostać za szybko usunięta, ale po mojej interwencji wykonawca postanowił wydłużyć naprawę do 120 dni.

Według rządowego planu Stadion Narodowy zostanie oddany do użytku w trzecim kwartale 2011 lub 2012 roku.

Reklamy


Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s