Startuje „Pierwszy laptop dla nauczyciela”

Pierwsze roczniki otrzymają komputer już w tym roku.

Rząd rusza na wojnę z informatycznym wykluczeniem nauczycieli. – Na niektórych sprawach nie można oszczędzać – oznajmił Donald Tusk. – Nasi nauczyciele na tle rówieśników z Europy świetnie sobie radzą w testach, ale muszą być lepiej przygotowani do życia po opuszczeniu szkoły.

Dlatego rząd uruchomił rezerwę budżetową i „Pierwszy laptop” rusza jeszcze przed wakacjami. – Chcemy wyposażyć w komputery pierwsze roczniki nauczycieli. Dla wielu z nich będzie to rzeczywiście pierwszy komputer w życiu – deklarował premier.

Eksperci chwalą całą akcję. – Badania unijne pokazują, że nauczyciele korzystający z komputera osiągają lepsze wyniki w testach czytania ze zrozumieniem i lepiej radzą sobie z zadaniami matematycznymi – mówi Iwona Matlak z fundacji „Pierwszy raz”. Zwraca jednak uwagę, że doświadczenia innych krajów każą poddać monitoringowi sposób korzystania z rządowych laptopów. Nieobjęci nim nauczyciele częściej ściągają nielegalne pliki z muzyką, surfują po nieedukacyjnych stronach i grają w gry sieciowe.

Reklamy


Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s